Zimowa pielęgnacja wrażliwej skóry - Bepanthen daily care

pantenol

Zimą skóra, szczególnie na twarzy, narażona jest na nieustanne zmiany temperatury. Para wodna powstająca w czasie oddychania osadza się na niej i zamarza, powodując pękanie naskórka, a co za tym idzie, nieprzyjemne szczypanie i pieczenie. Skóra robi się sucha, szorstka i czerwona, a im bardziej jest wrażliwa, tym bardziej nasilone są dolegliwości. Dla wrażliwej cery zima to prawdziwe wyzwanie.

Nie da się uniknąć wahań temperatury, ani spędzić całej zimy pod dachem, ale można stosować kosmetyki niwelujące skutki działania zimowej aury. Do codziennej pielęgnacji należy włączyć krem z pantenolem, czyli witaminą B5, zwaną także kwasem pantotenowym. Witamina B5 wspomaga regenerację naskórka poprzez stymulację wzrostu jego komórek, doskonale nawilża skórę sprawiając że staje się ona jedwabiście miękka, a także zapobiega odparowywaniu wody współtworząc biofilm lipidowy naskórka. Tę substancję znajdziemy również we włosach i paznokciach, do których wzrostu jest niezbędna. Ponieważ zimowe problemy ze skórą dotyczą głównie osób z wrażliwą lub atopową cerą, warto wspomnieć, że kwas pantotenowy jest bardzo dobrze tolerowany i nie powoduje podrażnień.

Dodatkowym atutem zimowego kosmetyku będzie, jeśli w jego składzie znajdą się oleje roślinne (np. z rokitnika) i prebiotyki zapobiegające namnażaniu bakterii. Naturalne olejki pomagają odbudować barierę lipidową i nawilżyć ciało, a prebiotyki stymulują fizjologiczne mechanizmy obronne skóry. Dzięki temu drobnoustroje nie przedostają się w głąb skóry i nie powodują stanów zapalnych.

Dokładnie przebadany krem nadaje się do stosowania u dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Można go stosować wielokrotnie w ciągu dnia, zwłaszcza gdy pada deszcz, śnieg lub wieje mocny wiatr. Hipoalergiczna formuła bez sztucznych barwników i aromatów sprawia, że nadaje się do pielęgnacji cery wrażliwej i atopowej. Taki kosmetyk to najlepsza ochrona twarzy przed zimą!

Wróć do bazy porad