Vital tonic - zdrowsi dziadkowie, szczęśliwsi wnukowie

#

Babcia, dziadek… Bez nich dzieciństwo byłoby znacznie uboższe. Nikt tak nie rozpieszcza jak dziadkowie, nikt tak dobrze nie karmi jak babcie. Dziadkowie całe serce oddają wnukom, wnosząc bardzo wiele w ich wychowanie. Dojrzały wiek wiąże się z pogorszeniem stanu zdrowia, czego często oni sami nie zauważają skupieni na opiece nad młodszym pokoleniem. Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja, by pokazać, że jesteście bardzo wdzięczni za to, co dla was zrobili.

Doskonałym prezentem na tę okazję będzie preparat wzmacniający, ponieważ nie ma nic ważniejszego niż zdrowie. Wyciąg ze skórek winogron i koncentrat czerwonego wina zawierają dużą ilość bioflawoinoidów. Obecny w winogronach resweratrol uznawany jest za substancję zapobiegającą starzeniu się, obniża poziom cholesterolu, zwiększa elastyczność twardniejących wraz z wiekiem naczyń. Wyciąg z melisy działa kojąco, łagodzi stany napięcia nerwowego oraz poprawia nastrój. Dodatek żelaza zapewnia prawidłową produkcję krwinek czerwonych, do których wytwarzania jest ono niezbędne. W preparatach dla osób dojrzałych jest także zawarta witamina C. Poprawia ona przyswajanie żelaza, a także bierze udział w wielu procesach metabolicznych zachodzących każdego dnia oraz w produkcji kolagenu.

Witaminy z grupy B wspomagają pracę układu nerwowego, krwionośnego, działają zbawiennie na skórę, usuwają oznaki zmęczenia. Ich niedobory mogą prowadzić do anemizacji, pogorszenia zdolności poznawczych (np. zapamiętywania), a nawet szybszego starzenia się skóry, stąd szczególnie w wieku podeszłym należy dbać o ich suplementację. Zarówno witamina C jak i B2 znane są z usuwania wolnych rodników, chroniąc komórki przed uszkodzeniem i starzeniem. Wspomagając sprawność intelektualną i samopoczucie, ułatwiają aktywizację starszych osób i pozwalają im czerpać jeszcze więcej radości z opieki nad wnukami.

Unikalna kompozycja witamin, żelaza i wyciągów roślinnych działa wielokierunkowo – wzmacnia serce, obniża cholesterol, usprawnia funkcje poznawcze mózgu, ułatwiając zapamiętywanie. Dołączenie takiego preparatu to doskonałe uzupełnienie leczenia chorób wieku podeszłego, oczywiście w połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą.. To idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka!

Wróć do bazy porad