Taśmy na ból i kontuzje

#

Dla wielu z nas okres wakacji, po wielu miesiącach pracy biurowej, staje się okazją do intensywnego uprawiania sportów. Górskie wędrówki, intensywne zwiedzanie miast, pływanie czy nawet zabawa z dziećmi mogą okazać się nie lada wyzwaniem dla długo nieobciążanych mięśni i stawów. Ból mięśni, chociaż rzadko jest niebezpieczny, może wykluczyć z aktywności i zniszczyć wymarzony urlop. Prostym i bardzo bezpiecznym sposobem na powrót do pełnej formy są taśmy do kinesiotapingu, czyli taśmowania dynamicznego używane przez fizjoterapeutów.

Jak one działają?
Bawełniane nierozciągliwe taśmy pokryte warstwą kleju przykleja się w odpowiednie miejsca na ciele, regulując napięcie mięśniowe w bolesnej okolicy. Uśmierza to ból, ale także poszerza zakres możliwego do wykonania ruchu. Taśmy powodują delikatne przemieszczenia skóry względem mięśni, umożliwiając swobodny odpływ limfy i redukując obrzęki – zarówno zapalne jak i powstające z innych powodów.

To bezpieczna i skuteczna metoda redukcji bólu i obrzęków, a także stabilizacji stawów po urazie. Chociaż znamy ją głównie ze stadionów lekkoatletycznych i piłkarskich, może stosować ją niemal każdy. Taśmy dynamiczne coraz częściej stosowany przez kobiety sposób na likwidację bólów miesiączkowych. Co więcej, po taśmy sięgają kobiety w ciąży, aby zmniejszyć obciążenie kręgosłupa i pozbyć się uciążliwego uczucia opuchnięcia.

Zakłada się je, po przycięciu na odpowiednią długość, na oczyszczoną i suchą skórę, na której utrzymują się około 5 dni. Są wytrzymałe i wodoodporne, więc nie groźne im kąpiele oraz intensywne pocenie się. Mocna warstwa klejąca sprawia, że taśmy nie przesuwają się, nie odklejają i znacząco wpływają na poprawę samopoczucia bez jakiejkolwiek ingerencji w organizm. Klej oraz materiał są hipoalergiczne i przy prawidłowym stosowaniu nie powodują podrażnień nawet na wrażliwej skórze.

Kolorowe plastry mogą być stosowane jako samodzielna metoda terapii lub jako uzupełnienie innego leczenia. Wspomagają regenerację tkanek, leczenie ran, regulują ukrwienie i pozwalają bardzo szybko wrócić do aktywności i zapomnieć o bólu.

Wróć do bazy porad