Strepsils. Gdy ból gardła nie daje ci spokoju

strepsils

Wraz z nadejściem jesieni, na ulicy, w środkach transportu czy w pracy coraz częściej spotykamy kichających i kaszlących ludzi. Do tego spada temperatura powietrza i pojawiają się opady deszczu. W takim otoczeniu nietrudno się przeziębić lub zachorować na grypę. Jedną z dolegliwości, na które najczęściej skarżą się przeziębieni pacjenci, jest ból gardła. Stan zapalny sprawia, że śluzówki są obrzęknięte, a przełykanie - utrudnione. Do tego katar i zatkany nos sprawiają, że oddychamy ustami, a to powoduje jeszcze większe wysuszenie śluzówek jamy ustnej i w konsekwencji - ból. Jeśli pojawia się gorączka, tracimy wodę poprzez parowanie, co może doprowadzić nawet do odwodnienia organizmu. Niestety ciężko zapewnić właściwą podaż płynów, gdy każdemu przełknięciu towarzyszy pieczenie w gardle.

Najskuteczniejszym sposobem na opanowanie tego typu dolegliwości jest skorzystanie z preparatów, które działają miejscowo. Przykładem takiego produktu, stworzonego specjalnie z myślą o leczenia bólu gardła, są pastylki twarde, które rozpuszczają się w trakcie ssania, a następnie, podczas przełykania, wraz ze śliną docierają w miejsce toczącego się zapalenia. Już w czasie przyjmowania preparatu ból ulega znaczącej redukcji, co pozwala na jedzenie i picie, a więc uzupełnienie brakujących składników pokarmowych oraz wody. Dyskomfort ustępuje nawet na dwie godziny, gardło zostaje nawilżone i znieczulone. Tabletki mają także działanie przeciwwirusowe oraz przeciwbakteryjne, czyli zwalczają drobnoustroje odpowiadające za przeziębienie i grypę. Substancje czynne, takie jak alkohol dichlorobenzylowy czy amylometakrezol, odpowiedzialne za działanie antyseptyczne, uwalniane są w ślinie, dzięki czemu po rozpuszczeniu się w jamie ustnej działają szybko. Co więcej, pastylki dostępne na polskim rynku mają przyjemny smak, chętnie więc sięgają po nie zarówno dorośli jak i starsze dzieci.

Pastylki twarde powinny być stosowane w objawowych zapaleniach gardła, przeziębieniach i grypie, ale także w stanach zapalnych jamy ustnej. Systematyczne zażywanie tabletek do ssania powoduje nie tylko ulgę w bólu, ale też zniszczenie drobnoustrojów odpowiedzialnych za chorobę, a w konsekwencji szybszy powrót do zdrowia.

Wróć do bazy porad