Perceptin - wydajność mózgu, inteligencja, walka ze stresem, koncentracja

#

Wraz z wiekiem spada wydajność naszego mózgu, a tym samym zdolność do utrzymywania koncentracji i zapamiętywania. Nie tylko wiek, ale także stres mogą wpłynąć negatywnie na procesy poznawcze, znacząco obniżając jakość życia. Problemy z pamięcią stają się przyczyną niepokoju, często nie pozwalają zasnąć. Niewyspanie pogłębia deficyty, napędzając błędne koło. Na szczęście połączenie trzech pochodzących z natury składników może ukoić nerwy, równocześnie poprawiając pracę mózgu.

Ekstrakt z korzenia Ashwagandhy KSM-66 (Withania somnifra L.) to wysokiej jakości wyciąg uzyskiwany w procesie zgodnymi z zasadami „Green chemistry”- bez użycia alkoholu i chemicznych rozpuszczalników. Pomaga radzić sobie ze stresem, utrzymać dobre samopoczucie w okresach napięcia psychicznego i nerwowego oraz okresach niepokoju. Wpływa również pozytywnie na utrzymanie odpowiedniej kondycji fizycznej i psychicznej, dodając energii i witalności. Ponadto wspiera procesy uczenia się, zapamiętywania oraz odpowiada za utrzymanie dobrej kondycji sprawności umysłowej u osób starszych. To właśnie one najczęściej skarżą się na problemy z pamięcią.

Bakopa drobnolistna (Bacopa monnieri L.) może wywierać korzystny wpływ na funkcje mózgu i przyczyniać się do poprawy pamięci krótko- i długotrwałej oraz zwiększenie koncentracji i inteligencji. Pomaga ona także utrzymać sprawność umysłową w okresie starzenia się oraz pomaga w krążeniu krwi obwodowej. Zwiększenie przepływu krwi w naczyniach mózgu poprawia jego pracę, stymulując neurony do tworzenia nowych szlaków niezbędnych w procesie zapamiętywania.

Różeniec górski (Rhodiola rosea L.) przyczynia się do zachowania optymalnej aktywności umysłowej i poznawczej oraz pomaga radzić sobie z indukowanymi przez stres objawami, takimi jak: ból głowy i zmęczenie. To one sprawiają, że trudniej się nam skupić na pracy czy rozmowie oraz prowadzą do spadku formy umysłowej. Ponadto korzystnie wpływa w przypadku trudności ze snem, będących naturalną konsekwencją stresu w ciągu dnia.

Suplement składający się z opisanych substancji może przynieść korzyści w postaci poprawy koncentracji i zdolności poznawczych. Już jedna kapsułka dziennie dostarcza sugerowaną ilość substancji aktywnych mogących wpłynąć pozytywnie na proces zapamiętywania, także u osób w podeszłym wieku.

Wróć do bazy porad