Panaceum znane od pokoleń.

#

Spośród wielu środków poprawiających libido u kobiet warto wybrać te, które daje nam matka natura. Wiele pokoleń kobiet zamieszkujących Indie, Nepal, Bangladesz, Sri Lankę i Pakistan korzystało z dobrodziejstw afrodyzjaku znanego jako Ashwagandha, a w Polsce pod nazwą Witania ospała. Często spotyka się także określenie indyjski żeń-szeń i nic dziwnego, niczym prawdziwy żeń szeń ma wiele zastosowań i z racji dobroczynnego działania uznawana jest za panaceum.

Poprawa libido to nie jedyne działanie tej wyjątkowej rośliny. Bogactwo witanolidów, wyjątkowych substancji działających antybakteryjnie i przeciwnowotworowo zawarte w wyciągu z ashwagandhy zapewnia naprawdę szerokie zastosowanie terapeutyczne. Stosowany jest w leczeniu wspomagającym niektórych nowotworów, przeziębień i w stanach osłabienia odporności. Dzięki dużej zawartości żelaza oraz substancji antyoksydujących bierze udział w wielu przemianach zachodzących w organizmie, chroniąc komórki przed zbyt wczesnym starzeniem się.

Nie od dziś wiadomo, że udanemu współżyciu seksualnemu sprzyja brak stresu i stan ukojenia nerwowego, a wyciąg z witanii ospałej to zapewnia! Zmniejsza napięcie nerwowe, uspokaja, działa przeciwdepresyjnie i stosowany jest w leczeniu uzupełniającym chorób psychicznych m.in. stanów lękowych, a nawet choroby afektywnej dwubiegunowej. Poprawia kondycję psychiczną, ułatwia zapamiętywanie, a nawet może działać terapeutycznie w chorobie Alzheimera.

Żeń-szeń indyjski to także roślina o działaniu oczyszczającym ustrój. Chroni dodatkowo organizm, a zwłaszcza wątrobę i żołądek przed działaniem substancji toksycznych. Może też łagodzić objawy zapalenia stawów!

Roślina znana od ponad trzech tysięcy lat przeżywa drugą młodość. Wyciąg z niej to prawdziwe panaceum - poprawiając kondycję seksualną możemy przyczynić się do wzmocnienia całego organizmu. Warto też polecić wyciąg z ashwagandhy panom – poprawia on jakość męskiego nasienia!
Mimo tak wielu zalet, jest substancją o silnym działaniu. Zapewnia to skuteczność działania, ale nie jest zalecana kobietom w ciąży.

Wróć do bazy porad