Pamiętasz, by kochać (się) nie tylko w walentynki?

#

72% mężczyzn uważa za główny atrybut męskości swoją sprawność seksualną. Chociaż kobiety mają znacząco odmienne zdanie na ten temat, nie ulega wątpliwości, że problemy panów z erekcją odbijają się poważnie na satysfakcji pań. Niestety stres, dieta, wiek i inne czynniki wpływają niekorzystnie na sprawność seksualną, nie tylko osłabiając libido, ale także utrudniając współżycie. Mimo iż zaburzenie dotyka co najmniej 1,7 mln Polaków, 65% z nich nigdy nie skonsultowało problemu z lekarzem!

Przyczyn problemów z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji jest wiele, a sporo z nich jest wynikiem współczesnego trybu życia. Za dużą część dysfunkcji odpowiadają zaburzenia psychiczne, chociaż one częstsze są u osób młodych i zestresowanych. Wśród pozostałych przyczyn należy wyróżnić bardzo powszechnie występujące: miażdżycę, nadciśnienie, cukrzycę, palenie tytoniu czy nadużywanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Co więcej, niemal każda dolegliwość, nawet łagodne przeziębienie, może stać się powodem zmniejszenia libido lub sprawności seksualnej. Tym samym pogarsza się życie seksualne partnerów, a wraz z nim pojawiają się problemy nawet w wieloletnich w związkach.

Na szczęście zaburzenia erekcji przestały być tematem tabu, a w aptekach bez recepty można dostać tabletki zawierające sildenafil. To substancja, która działa na ciała jamiste prącia, odpowiadające za wzwód. W trakcie pobudzenia seksualnego wypełniają się one krwią, powodując zwiększenie objętości członka. Sildenafil rozkurcza mięśnie gładkie ciał jamistych umożliwiając skuteczniejszy napływ krwi i pozwala tym samym uzyskać oraz utrzymać wzwód. To lek, nie tylko suplement diety!

Seks jest bardzo ważnym elementem każdej relacji, spaja ją i pomaga utrzymać bliskość między partnerami. Chociażby z tego powodu nie należy bagatelizować zaburzeń erekcji, które powinny być leczone, gdy co czwarty stosunek nie jest satysfakcjonujący. Jeśli nie ma problemów z pobudzeniem seksualnym, warto zacząć od wspomagania erekcji sildenafilem. Brak problemów ze wzwodem oznacza znaczącą poprawę współżycia obojga partnerów.

Wróć do bazy porad