Najwyższą dawką w przeziębienie!

#

Mroźne powietrze na zewnątrz, ciepłe wewnątrz budynków i środków transportu to typowe warunki otaczające nas zimą. Nieustanne wahania temperatury, kichający ludzie na przystankach i w pracy oraz chorzy członkowie rodziny to idealne okoliczności do złapania infekcji. Co można zrobić, by nie dać się chorobie?

Kluczem do sukcesu jest szybka reakcja. Gdy tylko pojawią się alarmujące objawy, takie jak ból głowy i mięśni, katar, ból gardła, należy działać natychmiast, by jak najszybciej je zlikwidować. Duża dawka leku na początku choroby sprawi, że infekcja zostanie zgaszona w zarodku.

Jednym z najbezpieczniejszych środków przeciwbólowych dostępnych w preparatach złożonych jest paracetamol. W niskich dawkach może być stosowany nawet przez dzieci i kobiety w ciąży. To środek doskonale radzący sobie nawet z wysoką gorączką, utrzymujący swoje działanie aż do pięciu godzin. Dodatkową przewagą tej substancji w porównaniu do innych leków o działaniu przeciwzapalnym jest brak wpływu na proces krzepnięcia krwi. Pozwala to na używanie go przez osoby stosujące leczenie przeciwkrzepliwe oraz ze skłonnościami do krwawień. Mimo potencjalnej małej szkodliwości, zawsze należy zapoznać się z ulotką oraz nie przekraczać zalecanej dawki!

Chociaż mawia się, że katar leczony czy nie trwa 7 dni, warto postarać się, by jego objawy były jak najmniej uciążliwe. W końcu to właśnie zatkany nos jest często najbardziej dokuczliwym objawem przeziębienia. W jednej saszetce z paracetamolem warto łączyć chlorowodorek fenylefryny i maleinian feniraminy. Te skomplikowanie brzmiące substancje skutecznie obkurczają błonę śluzową nosa, szybko dając uczucie drożności. Dodatkowo redukują ilość produkowanej wydzieliny, obniżając objętość kataru. Uzyskanie drożności nosa i zatok przynosi natychmiastową ulgę i znosi uczucie bólu głowy.

Najlepsze efekty uzyskamy, przyjmując paracetamol oraz środki redukujące katar równocześnie. Na półkach aptecznych znajdziemy taką kombinację w postaci saszetek do rozpuszczania w wodzie. Po rozmieszaniu otrzymamy aromatyczny, rozgrzewający napój, szybko przynoszący ulgę i tłumiący przeziębienie już na samym początku choroby.

Wróć do bazy porad