Jednodniowe soczewki kontaktowe to wygoda i nowe możliwości

#

Nawet jeśli nosisz soczewki kontaktowe od dawna, to możesz niewłaściwie o nie dbać i mieć nieprawidłowe nawyki postępowania z nimi. Warto poświęcić chwilę i przeczytać poniższy artykuł, by uchronić się przed najczęstszymi błędami.

By cieszyć się wyraźnym widzeniem bez konieczności zakładania okularów korekcyjnych, zawsze należy zacząć od wizyty u specjalisty ochrony wzorku. W szczegółowej ocenie wady wzroku i doborze odpowiednich soczewek kontaktowych do Twoich potrzeb pomogą okulista lub optometrysta. Nosząc nieodpowiednie soczewki kontaktowe możesz narazić się na mikrourazy, które – prędzej czy później – nawet przy odpowiednim użytkowaniu i przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, mogą nas narazić na powikłania. Wizyta u specjalisty jest tym bardziej ważna, jeśli dopiero zastanawiasz się nad noszeniem soczewek kontaktowych. W trakcie profesjonalnego badania dowiesz się jaka dokładnie jest Twoja wada wzroku, jaki rodzaj soczewek będzie optymalny dla Twojego oka, a także nauczysz się jak poprawnie zakłada i zdejmuje się soczewki kontaktowe. Narząd wzroku to niezwykle delikatny organ dlatego po pierwszej wizycie u specjalisty nie wolno zapominać o badaniach kontrolnych, które powinny mieć miejsce co sześć miesięcy lub przynajmniej raz na rok. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiednią ochronę przed mikrouszkodzeniami oczuWażną kwestią jest terminowe wymienianie soczewek kontaktowych. Bezwzględnie należy przestrzegać terminów użytkowania soczewek kontaktowych i dat ważności płynów do ich pielęgnacji. Osobom, które nie lubią przejmować się dodatkowymi czynnościami pielęgnacyjnymi lub zwyczajnie nie mają na to czasu, do gustu powinny przypaść soczewki jednodniowe. Codziennie rano wyjmujemy nową parę z blistra, a po zakończeniu dnia zdejmujemy je z oczu i wyrzucamy do kosza. Jest to rozwiązanie szczególnie wygodne dla osób, którym właśnie zmieniła się sytuacja życiowa, jak np. młode mamy. Nie wolno także zapominać o zdjęciu soczewek przed pójściem spać, jeśli nie są one do tego przeznaczone. Bagatelizowanie zaleceń producenta oraz specjalisty naraża nas na niepotrzebne komplikacje.

#

Bez względu na to czy używasz soczewek miesięcznych czy jednodniowych, jeśli tylko zaczniesz odczuwać dyskomfort, nadwrażliwość na światło, pojawi się łzawienie, zaczerwienienie lub pieczenie oczu, koniecznie zgłoś się do specjalisty po pomoc.  Istotne jest także by kupować soczewki w sprawdzonych miejscach. Ich niewłaściwe przechowywanie lub transport mogą znacząco wpłynąć na ich właściwości i w konsekwencji utrudnić ich użytkownie.

To tylko kilka z najważniejszych zasad. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zapraszamy na naszą stronę www.bausch.com.pl, gdzie znajdziesz więcej przydatnych informacji. Tymczasem zadbaj o siebie korzystając odpowiedzialnie ze swoich ulubionych soczewek kontaktowych.

Wróć do bazy porad