Hepaslimin - Wigilia pełna pyszności bez niestrawności

Hepaslimin

Kolacja wigilijna i bożonarodzeniowy obiad to nie tylko nie lada wyzwanie dla pań domu, ale także dla wątroby każdego ucztującego członka rodziny. Tradycyjne potrawy pojawiające się w święta na polskich stołach nie należą do lekkostrawnych, a przeciągające się kilka dni ucztowanie okazuje się brzemienne w skutkach. Niestrawność, bóle brzucha, wzdęcia i przybieranie na wadze należą do najczęstszych objawów zgłaszanych w okresie okołoświątecznym. Nie trzeba jednak rezygnować z przyjemności, a wspomóc wątrobę, która jest głównym narządem odpowiedzialnym za usuwanie toksyn i trawienie tłuszczów. Wątroba to znajdujący się w brzuchu narząd, do którego płynie krew z jelit, zawierająca wszystkie wchłonięte przez jelito składniki odżywcze. To ona usuwa szkodliwe elementy, a także produkuje żółć, niezbędną do prawidłowego trawienia tłuszczów w przewodzie pokarmowym. Odpowiada także za magazynowanie i uwalnianie glukozy, czyli cukru, zapewniając nam stały dopływ energii. Niestety, przyjmowanie dużej ilości obciążających ją substancji sprawia, że przestaje być wydolna.

Aby zabezpieczyć wątrobę przed wyczerpaniem, należy dostarczyć jej odpowiednich składników pokarmowych. Pierwszym z nich jest cholina, substancja budująca błony komórek naszego organizmu. Pomaga regenerować wątrobę, a także jest elementem substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego. Wchodząc w skład lecytyny, bardzo ważnego fosfolipidu, zapobiega odkładaniu się tłuszczów w tkankach, a także obniża poziom złego cholesterolu.

Składniki ziołowe, takie jak wyciąg z ziela karczocha, korzenia cykorii, ostryżu długiego i mate także przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, regulując proces trawienia, i odkładania się tłuszczów. Pomagają one chronić wątrobę, a także wzmagają produkcję soków trawiennych.

Połączenie kilku skutecznych, chociaż naturalnych składników, pozwoli cieszyć się świętami bez niestrawności i wzdęć. Nie ma konieczności rezygnowania z posiłków, jeśli do diety włączymy suplementy wspomagające procesy trawienia i detoksykacji. Dodatkowo, dzięki pobudzeniu metabolizmu, obniżamy prawdopodobieństwo poświątecznego przybrania na wadze!

Wróć do bazy porad