Hairvity - powiedz stop męskiemu łysieniu

#

Łysienie dotyka wielu mężczyzn, często już od młodzieńczych lat. To poważny problem społeczny i psychologiczny, prowadzi do obniżenia samooceny, wpływa na relacje międzyludzkie i może stać się powodem wielu kompleksów. Na szczęście odpowiednie działania mogą sprawić, że utrata włosów będzie mniejsza, pojawią się nowe, a te które są, staną się mocne i lśniące.

Testosteron, główny męski hormon płciowy odpowiadający między innymi za wykształcenie jąder i męski typ sylwetki wpływa także na rozmieszczenie włosów na ciele. Chociaż umożliwia on wyhodowanie bujnej brody, wpływa także na to, że mężczyźni mają większą skłonność do łysienia, zwłaszcza na czubku głowy. To specyficzny obszar ciała wyjątkowo podatny na działanie męskich hormonów.

Aby nie naruszać równowagi hormonalnej, a równocześnie cieszyć się z bujnej fryzury, należy organizmowi dostarczyć takich substancji, które będą budulcem dla nowych, mocnych włosów.

Jednym ze szczególnie istotnych składników w diecie osoby walczącej z łysieniem jest biotyna. Wspomagając kompleksowo włosy, wspiera ich porost, a także wzmacnia mieszki włosowe, zapobiegając wypadaniu. Dodatkowo reguluje wydzielanie sebum, które nawilża zarówno włos jak i skórę głowy, zapobiegając rozwojowi łupieżu. Siarka, zawarta w kompleksie MSM, wchodzi w skład keratyny, głównego budulca włosa i niezbędna jest do jego prawidłowego wzrostu. Bardzo istotne jest także dostarczanie aminokwasów, które budują wszystkie białka naszego organizmu, a więc są niezbędne do powstania silnych kosmków. Część z nich jest dodatkowym źródłem siarki, co przyspiesza porost włosów. Nie wolno zapominać o witaminach - to właśnie dzięki nim włosy wyglądają zdrowo, są lśniące i grubsze.

Szczególne znaczenie dla włosów i skóry mają witaminy z grupy B, a także witamina C i A. Przyjmowane doustnie nie tylko chronią przed wolnymi rodnikami, ale także pomagają utrzymać zdrową cerę. Ekstrakt ze skrzypu polnego, znany od lat jako panaceum na łysienie, wspomaga kondycję włosów oraz pomaga w walce z łupieżem.

Przemyślany skład suplementu diety może znacząco przyczynić się do zmniejszenia wypadania włosów i pobudzić skórę głowy do wzrostu kolejnych włosów.

Wróć do bazy porad