Gold-Vit Senior – optymalna dawka witamin dla seniora

#

Witaminy są wyjątkowymi substancjami, ponieważ mimo iż są niezbędne do wzrostu, rozwoju i prawidłowego funkcjonowania organizmu, nie są w nim wytwarzane. Wymusza to konieczność dostarczania ich wraz ze zbilansowanymi posiłkami lub poprzez racjonalną suplementację. Wiele osób błędnie uważa, że jest ona ważna tylko u dzieci i osób wyczynowo uprawiających sport. Niedobory mogą dotyczyć jednak każdego z nas, dzieci, dorosłych, a także seniorów, którzy cierpią na wiele chorób układowych.

Spośród szczególnie istotnych dla zdrowia i prawidłowej kondycji organizmu substancji egzogennych, czyli takich, które musimy dostarczyć z zewnątrz, jest kwas askorbinowy - witamina C. Jej działanie na organizm jest bardzo złożone. Wpływa na syntezę kolagenu, pomagając zachować jędrność skóry, prawidłowy stan dziąseł oraz naczyń krwionośnych. Witamina C uczestniczy w wielu procesach metabolicznych, bierze udział w regulacji wapniowo-fosforanowej, przez co potrzebna jest do utrzymania mocnych kości. U seniorów zmniejszona jest ich gęstość, przez co łatwiej ulegają złamaniom. Co więcej, kwas askorbinowy chroni komórki przed wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym, zapobiegając ich starzeniu oraz wchodzeniu w niekontrolowane podziały sprzyjające nowotworzeniu.

Na rynku istnieje wiele form witaminy C, z których należy szczególną uwagę zwrócić na mikrokapsułkowany kompleks kwasu askorbinowego i naturalnych wosków roślinnych. Innowacyjna postać niezwykle szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, deklasując dotychczas obecne na rynku preparaty witaminy C. Tłuszczowe metabolity sprawniej przenikają w głąb komórek, ponieważ łatwiej im wniknąć przez błony hydrolipidowe. Dodatek bioflawonoidów cytrynowych sprawia, że taki kompleks nie tylko jest nowoczesny, ale także niezwykle skuteczny.

Duże dawki witaminy C zalecane są w okresie osłabionej odporności, czyli między innymi jesienią, u osób zestresowanych, palących papierosy, a także wykonującym aktywność fizyczną, nawet rekreacyjną. Wybierając suplement szybko wchłaniający się, o dobrej biodostępności, łatwiej uzyskać cel, jakim jest wzmocnienie organizmu. Warto pamiętać o tym, że suplement należy przyjmować zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania, nie przekraczając zalecanej dawki.

Wróć do bazy porad