Ginkofar - Sprawna pamięć u seniora

#

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ na naszą jakość życia ma pamięć, dopóki nie zacznie się ona pogarszać. Łagodna demencja pojawiająca się u bardzo wielu starszych osób zaczyna się podstępnie, może być nawet zupełnie ignorowana i niedostrzegana przez otoczenie. Z czasem zapominanie staje się uciążliwe, pojawiają się trudności z zapamiętywaniem imion bliskich, wydarzeń z niedalekiej przyszłości, a nawet wykonywaniem codziennych czynności. Postępujące zaburzenia do tego stopnia utrudniają funkcjonowanie, że samodzielne mieszkanie okazuje się niemożliwe.

Kłopoty z pamięcią i zdolnościami poznawczymi nawet dla seniorów są bardzo krępujące, dlatego przyznanie się do nich zarówno przed bliskimi, jak i samym sobą jest trudne. Bez poprawnego odbierania i wykorzystywania informacji z otoczenia starszy człowiek czuje się zagubiony, czemu towarzyszy niepokój oraz spadek nastroju.

Za problemy z pamięcią i koncentracją może odpowiadać zmniejszający się w wieku podeszłym przepływ mózgowy. Stwardniałe naczynia o zmniejszonym przez miażdżycę świetle mogą stanowić przeszkodę w przepływie krwi. Słabiej odżywione komórki układu nerwowego nie są w stanie wykonać pracy tak samo skutecznie, stąd pojawiają się problemy poznawcze. Zmniejszony przepływ może skutkować także zawrotami głowy, szumami usznymi i bólami głowy.

Ekstrakt z miłorzębu japońskiego od wielu lat tradycyjnie jest wykorzystywany w profilaktyce i leczeniu w przypadkach łagodnej demencji u osób w podeszłym wieku. Substancje czynne ekstrahowane z rośliny zwiększają tolerancję mózgu na niedotlenienie, a także poprawiają ukrwienie neuronów. Składnik czynny powoduje rozkurcz naczyń oraz usprawnia przepływ krwi. Poza poprawą dostarczania tlenu do komórek mózgu, działa on nie ochronnie. Wyciąg z miłorzębu jest silnym antyoksydantem, który skutecznie neutralizuje wolne rodniki, zapobiegając niekorzystnym przemianom w neuronach.

Produkt leczniczy bogaty w wyciąg z miłorzębu japońskiego powinien być stosowany u osób starszych cierpiących na łagodną demencję. Należy pamiętać, że tylko regularność w przyjmowaniu leku skutkuje poprawą przepływu mózgowego i zauważalną poprawą zdolności poznawczych. Poprawa widoczna jest już po 4 tygodniach terapii.

Wróć do bazy porad