Extrabiotin - dla zdrowych włosów, skóry i paznokci

#

Czesząc się, zauważasz na grzebieniu lub szczotce więcej włosów niż zwykle? Może wróciłaś z wakacji i masz problem z okiełznaniem kruchych, łamliwych kosmyków? Być może uważasz, że stres związany z pracą lub trudnościami w życiu prywatnym odbija się na kondycji Twoich włosów, skóry i paznokci? Prawdopodobnie masz rację, wiele bodźców takich jak niekorzystne warunki atmosferyczne, czyli ostre promienie południowego słońca i słona morska woda, oraz zmiany zachodzące wewnątrz organizmu wpływa na wytwory naskórka - włosy i paznokcie, a także skórę. Zawsze gdy pojawia się problem wypadania włosów należy także zastanowić się nad stanem całego organizmu. Dość często przyczyną okazuje się niedokrwistość lub niedożywienie spowodowane monotonną, mało urozmaiconą dietą, która nie dostarcza wszystkich potrzebnych witamin.

Eliminacja stresu z życia czy rezygnacja z wyjazdów na wakacje to nie są rozwiązania akceptowalne. Na szczęście włosy, skórę i paznokcie można wzmocnić uzupełniając niedobory biotyny. Jej brak może objawiać się zmęczeniem, pojawieniem się tzw. “zajadów”, zapaleniem śluzówek, łamliwością paznokci oraz wypadaniem włosów. Jeśli widzisz u siebie takie objawy, zastanów się nad suplementacją biotyny.

Substancja znana także jako witamina B7 lub H jest niezbędna, aby procesy metaboliczne w organizmie przebiegały poprawnie. Podobnie jak inne witaminy, musi być dostarczana z pokarmem, ponieważ ludzki organizm nie potrafi jej wytworzyć. Kluczowe jest, by suplementacja biotyny opierała się na dużej dawce, czyli 5 mg substancji czynnej. Mniejsza ilość witaminy B7 nie jest wystarczająca do przyniesienia efektów, a te powinieneś zauważyć już po kilku tygodniach. Jeśli po miesiącu regularnego stosowania jednej tabletki dziennie problemy z włosami, skórą i paznokciami się utrzymują, warto skorzystać z pomocy lekarza, który pomoże znaleźć inną przyczynę. Na szczęście biotyna okazuje się skuteczna u większości osób, które chciałby poprawić kondycję włosów i wzmocnić paznokcie.

Wróć do bazy porad