ESTE – kolagenowa uczta dla Twojej skóry

#

Zima to czas, kiedy nasza skóra jest wystawiona na próbę – codzienne działanie czynników drażniących, takich jak siarczysty mróz, silny wiatr, brak słońca czy suche powietrze w pomieszczeniach, stanowią dla niej nie lada wyzwanie. W tym okresie często zauważamy, że nasza cera matowieje, staje się poszarzała, wysuszona i niezwykle wrażliwa. Należy więc pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Niestety, zadbanie o skórę tylko od zewnątrz nie wystarczy, aby wzmocnić jej naturalną barierę ochronną. Dlatego tak ważna jest codzienna suplementacja, która dostarczy właściwych składników odżywczych.

Połączenie kolagenu, witaminy C, kwasu hialuronowego i biotyny to uczta dla skóry, która pozwoli zatroszczyć się o nią kompleksowo. Stanowi optymalne uzupełnienie naszej diety, zwłaszcza w tak wymagających warunkach, jakie stawia przed nami zima. Kolagen to jeden z głównych elementów strukturalnych skóry, jest odpowiedzialny za jej elastyczność i odpowiednie nawilżenie. Niestety, z biegiem lat i na skutek działania niekorzystnych czynników zewnętrznych, jego ilość w skórze maleje, co wpływa na spadek napięcia i pojawianie się zmarszczek. Dlatego tak ważna jest jego suplementacja, aby cieszyć się młodzieńczą, nawilżoną cerą.

Jednak aby synteza kolagenu przebiegała w skórze prawidłowo, potrzebny jest odpowiedni poziom witaminy C. Jej duża ilość dostarczana jest z dietą, jednak w zimie, gdy jemy mniej owoców i warzyw, może być konieczna dodatkowa suplementacja. Poza uzupełnieniem metabolizmu kolagenu, składnik ten odpowiada również za ochronną barierę lipidową i szybszą regenerację drobnych uszkodzeń naskórka, czyniąc go bardziej odpornym na wiatr i mróz.

Kolejny element odżywczy zawarty w preparacie to kwas hialuronowy. Powszechnie znany ze swoich dobroczynnych właściwości, razem z kolagenem odpowiada za prawidłową strukturę skóry, między innymi wiążąc w niej wodę. Dzięki niemu cera jest gładka i odpowiednio nawilżona.

Biotyna, ostatni ważna substancja suplementu, działa wzmacniająco nie tylko na skórę, ale również na włosy i paznokcie. Jeśli są one kruche i łamliwe, a do tego codziennie dokuczają nam podrażnienie, wysuszenie i stany zapalne cery, może to wskazywać na niedobór właśnie tego składnika.

Połączenie czterech elementów – kolagenu, witaminy C, kwasu hialuronowego i biotyny – w jednym preparacie, to odżywcza uczta, która - suplementowana codziennie - pozwoli nam cieszyć się promienną, młodzieńczą i nawilżoną skórą. Zima już nie będzie jej straszna!

Wróć do bazy porad