Esseliv max - zrób wątrobie prezent na Święta.

#

Święta Bożego Narodzenia to czas regeneracji i odpoczynku dla naszych przepracowanych umysłów, ciał i narządów, z wyjątkiem wątroby. Ten spory narząd ukryty pod żebrami prawej strony jamy brzusznej działa wielokierunkowo, broniąc organizm przed toksynami i szkodliwymi produktami przemiany materii, uczestnicząc w metabolizmie cukrów i tłuszczy, a także produkuje żółć niezbędną do trawienia tłuszczy. Chociaż w normalnych warunkach zdrowy narząd radzi sobie doskonale, w czasie spożywania tradycyjnych, tłustych potraw popijanych alkoholem może nie być w pełni wydolny. Na szczęście jego pracę można efektywnie wspomóc.

Wątroba gromadzi oraz uwalnia zapasy cukrów prostych, przekształca białka i węglowodany, metabolizuje tłuszcze. Komórki tego narządu, hepatocyty, wytwarzają także żółć, która magazynowana jest w pęcherzyku żółciowym, a po posiłku uwalniania do światła jelita, gdzie uczestniczy w trawieniu tłuszczy. Wiele obfitych posiłków powoduje nadmierne i zbyt częste opróżnianie pęcherzyka, podczas gdy produkcja żółci nie jest wystarczająca do pokrycia zapotrzebowania. Może się to wiązać z pojawieniem objawów w postaci dyskomfortu w nadbrzuszu, ciężkości po posiłkach i spowodować konieczność zrezygnowania z tradycyjnych smakołyków pojawiających się na wigilijnym stole. Ten sam narząd odpowiedzialny jest za przemiany alkoholu, który traktowany jest przez organizm jak trucizna i ulega neutralizacji w wątrobie. Wypicie nawet niewielkich ilości w trakcie ucztowania jeszcze mocniej obciąża organ, mogąc prowadzić do jego czasowej dysfunkcji. Nie bez znaczenia są także leki i inne substancje chemiczne, których metabolizm jest zależny od tego istotnego narządu.

Wspomaganie pracy wątroby odbywa się poprzez odbudowywanie uszkodzonych hepatocytów. W tym celu potrzebne są fosfolipidy, cząsteczki będące integralną częścią prawidłowo zbudowanych błon komórkowych. Podane w postaci suplementu wbudowują się w uszkodzone hepatocyty, a tym samym umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie całego narządu. Sprawdzają się w leczeniu przewlekłej, ale także przejściowej dysfunkcji wątroby, pozwalając w pełni cieszyć się ze świątecznych spotkań przy obficie zastawionym stole.

Wróć do bazy porad