Dermosan. Ochrona przed wiatrem i mrozem

strepsils

Nadejście jesieni wiąże się ze spadkiem temperatury, opadami deszczu i przeszywającym wiatrem. Wychodzimy z nagrzanych budynków na zewnątrz, a następnie wchodzimy do nagrzanych autobusów, nieustannie mierząc się ze zmianami temperatury. Mimo usilnych starań oraz zakładania coraz grubszych szalików, nie udaje się ochronić skóry przed wysuszaniem i pękaniem. Najbardziej narażone na ekspozycję termiczną są dłonie i twarz, które najczęściej doznają wahań temperatury. To właśnie one, smagane wiatrem i deszczem, stają się czerwone, suche, a także ulegają degeneracji i tracą blask. Nie jest łatwo ukryć skutki chłodów pod makijażem, ponieważ jest on o wiele mniej trwały na uszkodzonej skórze.

Wszystkiemu winne jest termiczne uszkodzenie warstwy lipidowej skóry. Problem jest szczególnie obecny u osób starszych, które mają cieńszą skórę, jeszcze gorzej reagującą na zimno. Aby odpowiednio nawilżyć skórę zimą, należy stosować tłuste kremy, które skutecznie zatrzymają wodę w skórze. Dzięki natłuszczeniu odbudowujemy jej naturalną barierę. Należy wystrzegać się kremów o lekkiej konsystencji, zawierających wodę, ponieważ będzie ona zamarzać w czasie zetknięcia z zimnym powietrzem.

Wybierz krem z filtrem UV, ponieważ promienie słoneczne odbijają się od śniegu i innych jasnych powierzchni, co potęguje ich działanie. Warto wybrać kosmetyk, którego konsystencja wzbogacona jest o witaminy A i E. Są one szczególnie ważne dla regenerującego się naskórka. Umożliwiają jego prawidłowy wzrost, równocześnie zapobiegając rogowaceniu. Skóra staje się jędrna, a cienka warstwa kremu chroni przed przesuszaniem przez cały dzień działając niczym naturalna bariera hydrolipidowa.

Uniwersalne połączenie składników sprawia, że krem tłusty lub półtłusty można stosować na całe ciało, także dłonie. Prosty skład jest także gwarancją bezpieczeństwa dla osób uczulonych. Może być wykorzystywany jako krem na dzień lub baza pod makijaż. Im bardziej uniwersalny kosmetyk, tym więcej zastosowań – dzięki filtrom UV, może być stosowany także latem.

Wróć do bazy porad