Bengay - aktywnie i bez bólu przez całe lato

#

Chociaż dzieci wróciły do szkoły, lato wciąż trwa, a pogoda dopisuje. Dla niektórych dopiero teraz zaczął się czas urlopów i wyjazdów, inni będą korzystać z uroków babiego lata, organizując weekendowe wypady za miasto. To idealny czas na długie górskie wędrówki, ponieważ wczesną jesienią drzewa przybierają całą mnogość barw. Wciąż przyjemna temperatura sprzyja także uprawianiu sportów na świeżym powietrzu, a także spacerowaniu.

Każda aktywność może się niestety wiązać z pojawieniem się drobnych urazów, które nie wymagają wizyty u lekarza, ale sprawiają spory ból. Dyskomfort może powstać na podłożu urazów ścięgien, wiązadeł, samych mięśni, a także stawów, które źle znoszą nadmierne obciążenie. Takie niewielkie dolegliwości mogą przytrafić się każdemu, niezależnie od wieku, kondycji czy uprawianego sportu. Nawet poślizgnięcie na mokrej nawierzchni może przysporzyć problemów. Aby szybko znieczulić obolałe miejsce i złagodzić stan zapalny, warto mieć ze sobą sprawdzoną maść.

Dwie substancje czynne: salicylan metylu i mentol doskonale się komponują, kompleksowo pomagają przywrócić pełną sprawność i powrócić do aktywności.

Salicylan metylu należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych działających miejscowo. Stosowany na miejsce urazu rozszerza naczynia krwionośne, co zwiększa dostępność leku do centrum uszkodzenia. Substancja działa także przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dzięki użyciu go w postaci maści, nie narażamy przewodu pokarmowego na drażniące działanie, które salicylany wywołują przy podaniu doustnym.

Mentol, pozyskiwany z mięty, który znamy głównie z farmaceutyków udrażniających nos, nie tylko odpowiada za świeży zapach preparatu, ale działa również chłodząco i łagodząco, natychmiast po zastosowaniu uśmierzając ból. Dodany do salicylanu metylu zapobiega nadmiernemu rozgrzaniu tkanek, dodatkowo wspomagając działanie przeciwbólowe.

Zaletą podania leku przeciwbólowego przez skórę jest nie tylko ominięcie przewodu pokarmowego, ale także działanie skupione dokładnie w miejscu, w którym jest ono potrzebne. Maść z mentolem i salicylanem metylu stosuje się kilka razy na dobę, wmasowując ją aż do wchłonięcia.

Wróć do bazy porad