Aspirin C - Skuteczne połączenie w walce z przeziębieniem

Aspirin C

Gorączka, katar, ból gardła i złe samopoczucie to pierwsze objawy rozwijającego się przeziębienia. Chociaż dolegliwości te nie zawsze są dotkliwe, kurację należy rozpocząć jak najwcześniej, aby nie dopuścić do pogorszenia się stanu zdrowia. W przypadku łagodnej infekcji leczenie należy opierać na likwidowaniu objawów. Lekiem działającym zarówno przeciwgorączkowo, jak i przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, jest kwas acetylosalicylowy zwany potocznie aspiryną. Trójkierunkowe działanie tej substancji zapewnia efekt, który gwarantuje poprawę samopoczucia. Aspiryna, podawana w postaci tabletek powlekanych lub musujących, szybko i skutecznie pomaga uporać się z objawami przeziębienia. Kwas acetylosalicylowy zaliczany jest do dużej grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, co wskazuje na jego działanie ośrodkowe. Lek ten poprawia także krzepliwość krwi.

Drugą substancją, która efektywnie wspomaga kurację przeciwprzeziębieniową, jest witamina C, czyli kwas askorbinowy. Choć nie jest syntezowana przez organizm, to jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, dlatego powinna być dostarczana z zewnątrz. Odpowiednia suplementacja witaminy C nie tylko zapobiega szkorbutowi, ale także wzmacnia naczynia krwionośne oraz pobudza produkcję kolagenu i wchłanianie żelaza. Substancja ta uczestniczy też w wielu procesach metabolicznych, których prawidłowe funkcjonowanie konieczne jest do zwalczenia choroby. W okresie infekcji, gdy w organizmie zachodzą intensywne przemiany oksydacyjno–redukcyjne, nie może nam zabraknąć witaminy C. Dodatkowym atutem tej substancji jest jej zdolność do unieczynniania wolnych rodników ponadtlenkowych, odpowiedzialnych między innymi za starzenie się organizmu.

Zarówno kwas acetylosalicylowy, jak i askorbinowy można przyjmować w postaci oddzielnych preparatów, jednak korzystniejsze dla kieszeni i zdrowia jest przyjmowanie ich w postaci złożonej. Nie tylko zmniejsza to szansę na pominięcie dawki, ale sprawia, że ilość substancji czynnej jest odpowiednio dobrana. Na rynku znajdziemy też witaminę C i aspirynę w tabletkach musujących, które można wypić w postaci smacznego, rozgrzewającego napoju. Połączenie tych dwóch leków umożliwi szybki powrót do formy i pozwoli cieszyć się jesienią bez konieczności wizyty u lekarza.

Wróć do bazy porad