Aspirin C - przygotuj się do zimy

aspirin c

Nie taka zima zła, jeśli uda się ją przetrwać bez infekcji. Nie mając możliwości unikania kontaktu z chorobotwórczymi drobnoustrojami, musimy zadbać o to, by nasz organizm potrafił je skutecznie zwalczyć. Im lepiej funkcjonujący układ immunologiczny, tym skuteczniejsza ochrona przed zagrażającymi nam zewsząd infekcjami. Jeśli jednak już dopadnie nas choroba, wystarczy mieć w zanadrzu skuteczne i powszechnie dostępne środki. To dzięki nim szybko wrócimy do formy i będziemy się cieszyć z nadchodzących chłodniejszych dni.

Kwas acetylosalicylowy, znany potocznie jako aspiryna, to stosowany od wielu lat uniwersalny środek, który doskonale radzi sobie zarówno z bólem, jak i gorączką oraz zapaleniem tkanek. Trójkierunkowe działanie tego niesteroidowego leku przeciwzapalnego pozwala kompleksowo zwalczać dokuczliwe objawy przeziębienia, w tym ból gardła, głowy i mięśni. Lek równie skutecznie pomaga w leczeniu innych stanów zapalnych, może być stosowany w leczeniu bólu zębów, a także migren. Działa antyagregacyjnie, zapobiegając powstawaniu zakrzepów i poprawiając przepływ krwi. Najszybsze działanie tej substancji gwarantuje wypicie aspiryny w postaci musującej.

Dodatek Witaminy C, czyli kwasu askorbinowego, wpływa niezwykle pozytywnie na działanie kwasu acetylosalicylowego. Organizm nie jest w stanie sam jej syntezować, toteż należy ją suplementować, zwłaszcza w okresie przeziębień i grypy. Witamina C bierze udział w procesach metabolicznych, zwłaszcza oksydacji i redukcji, które są odpowiedzialne za zwalczanie infekcji. Pobudza produkcję kolagenu, co wspomaga procesy regeneracyjne w ogniskach stanu zapalnego i pomaga budować chrząstkę, zęby i kości. Zapobiega także szkorbutowi. Wzmacniając naczynia krwionośne, kwas askorbinowy poprawia krążenie krwi, działając synergistycznie z kwasem acetylosalicylowym. Ułatwia wchłanianie żelaza, przyspiesza gojenie ran, a także unieczynnia wolne rodniki ponadtlenkowe.

Połączenie Witaminy C i aspiryny w postaci tabletki musującej to proste i skuteczne połączenie umożliwiające szybki powrót do zdrowia, gdy dopadnie cię infekcja górnych dróg oddechowych. Te dwa znane od lat składniki postawią na nogi, wpłyną na metabolizm i pomogą zregenerować się po chorobie.

Wróć do bazy porad